Polish English French German Italian

Czytania na dziś

Czy podoba ci się strona?
 
Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
Start Wspólnota Świętej Marty koncert pieśni

Debiut chóru „Kwiaty Polskie”

Debiut chóru „Kwiaty Polskie” miał miejsce 27 listopada 2011 roku w parafii Pawłowo . Chór parafialny pod kierunkiem księdza proboszcza Mariusza Wieczorkiewicza zaprezentował utwory narodowe wśród, których znalazły się: „Polskie kwiaty”, „Rota”, Przybyli Ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Pierwsza kadrowa”, „Białe róże”, „Boże coś Polskę”. Każdy utwór był poprzedzony odpowiednim komentarzem wygłoszonym przez księdza proboszcza. Chórowi akompaniowało trzech muzyków: Kamil Trzebiński (pianino elektroniczne), Krzysztof Owczarczak (akordeon), Waldemar Drzazgowski (gitara). Repertuar koncertu dobrano tak, aby przedstawić najbardziej znane utwory polskie. Znakomitym uzupełnieniem przedstawianych utworów był polski taniec narodowy – polonez prezentowany przez młodzież z parafii i KSM .

 

 

Na występ chóru oczekiwał komplet publiczności, a wśród gości zasiadali: Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Danuta Grychowska, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek, radni, sołtysi, parafianie i goście spoza parafii. Koncertowi towarzyszyło wzruszenie i ogromny zachwyt publiczności. Wszystkich zauroczyły polskie pieśni i taniec oraz przepiękne stroje członków chóru i stroje ludowe młodzieży tańczącej. Publiczność podkreślała, że jest pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i poziomu artystycznego chóru. Łzy wzruszenia pojawiły się szczególnie wśród osób, którym przypomniały się opowiadania pokoleń. Dla nich koncert chóru „Kwiaty Polskie” był żywym wspomnieniem tamtych czasów.

Owacyjne przyjęcie każdego występu przechodziło oczekiwania przybyłych gości. Publiczność na stojąco przez długie minuty brawami domagała się bisów, nie chcąc wypuścić artystów ze sceny. Tak żywiołowa reakcja i słowa uznania kierowane na ręce proboszcza parafii Pawłowo i jego parafian będą najcenniejszym wspomnieniem z debiutanckiego występu chóru „Kwiaty Polskie”.

Krótki wywiad z członkami chóru i młodzieżą tańczącą przekonuje nas o tym, że to dopiero początek ich kolejnych wspaniałych koncertów. Artyści jednogłośnie i z entuzjazmem zapewnili o kontynuacji rozwoju chóru i talent muzyczny, jaki posiadają nie zakopią, ale będą go pomnażać.

Sylwia

 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj169
mod_vvisit_counterWczoraj74
mod_vvisit_counterW tym tygodniu654
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu2536
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5177
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu6202
mod_vvisit_counterOd początku809845

We have: 47 guests online
Your IP: 54.224.234.8
 , 
Today: Kwi 26, 2018
DSC_8542_Resized_1.JPG